V PRAZE ROSTE ZÁJEM O ŠPANĚLSKOU KUCHYNI

Díky všeobecnému zájmu o hispánskou kulturu a stále rostoucí oblibě její tradiční kuchyně, se Praha dočkala momentu, kdy se shodou okolností několik latinskoamerických a španělských restaurací rozhodlo otevřít téměř najednou. Představíme Vám tři latinskoamerické restaurace, ve kterých můžete nalézt typické pokrmy z Argentiny, Mexika, Peru nebo Kolumbie, a rovněž jeden španělský tapas bar.

 

agave interior_4514_1Agave

Agave je novou mexickou restaurací, jenž si klade za cíl nabídnout v Praze něco naprosto ojedinělého a kde si budete moci vychutnat autentickou moderní mexickou kuchyni a nejrůznější druhy originálních koktejlů.

Nachází se v samém srdci Prahy a díky svému ohromujícímu designovému interiéru, který kombinuje klasické s moderním, je ideální pro večeři s přáteli či pracovní obědy.

V nabídce naleznete jak klasické tacos a burritos, tak v Praze méně známé pokrmy typu tamales či chicharrones. Na to vše dohlíží šéfkuchař, který pochází z jižní Kalifornie a jenž má za sebou rozsáhlou kuchařskou kariéru.

agave food_4306

Majitel podniku má rovněž dlouholeté zkušenosti v úspěšných restauracích, barech a kavárnách a v rámci tohoto projektu se rozhodl představit v Praze to nejinovativnější z mexické kuchyně.

 
 
 

  • Otvírací doba: pondělí až nedělě od 11:00 do 1:00 hodin
  • Adresa: Masná 620/2,  Praha 1
  • Webová stránka: www.agaverestaurant.cz

 
La Tentación

DSC_0109

La Tentación je nový „lounge bar“, který se nachází na pražských Vinohradech, několik metrů od Náměstí Míru.

Prostor je rozdělen na dvě zóny. V první, kde je televizní obrazovka, je možné sledovat fotbalové zápasy či jiné programy, ve druhé zóně, která je klidnější, můžete posedět s přáteli a společně si vychutnat dobré jídlo.

Jedná se o podnik plně španělského charakteru, tudíž každá sklenice vína, piva či jakéhokoli jiného nápoje je doprovázena různými tapas, již zahrnutými v ceně.

DSC_0100Vedle jídelníčku, který je složen z typických španělských produktů, zde budete moci navštívit divadelní představení či živou hudební produkci salsy. Kromě toho zde bude speciální nápojová nabídka 3×2 pro publikum Acentos.

 
 

 

fierro_burguerGran Fierro

Gran Fierro je autentická fúze pravého argentinského grilu („parilla“) a sofistikovaného koktejl baru. Kromě nejlepšího grilovaného masa a vína výrazné chuti má v nabídce i velký výběr jihoamerických tapas, hamburgerů pečených na uhlí a typických zákusků.

Nejvýraznějším rysem této restaurace je její autentičnost, za kterou se zaručují jak majitelé, tak kuchaři, kteří velmi dobře znají původ jídel v nabídce. Tuto skutečnost odráží celkový vzhled, který, přestože je moderní a avantgardní, nese původní prvky gaučské argentinské kultury, aniž by se z něj stalo klišé turistického folklóru. Z tohoto důvodu je „parilla“, která je srdcem argentinské kuchyně, na očích všem, kteří dokáží ocenit rituál kuchařského umění s ohněm.

fierro_steakGran Fierro nabízí dennodenně čerstvou snídani a o víkendech pozdní snídani s domácím pečivem i cukrovinkami.

Ve večerních hodinách Vám DJ představí originální fúze latinskoamerických hudebních stylů.

Slavnostní otevření se uskuteční 10. prosince.

  • Otvírací doba: pondělí až neděle 9:30 – 24:00 (o víkendu do 02:00)
  • Adresa: Voršilská 138/14, Praha 1
  • Webová stránka: www.granfierro.cz

 

bribri1

Bribri

Bribri Latin Bar & Restaurant je další latinskoamerickou restaurací, která byla před časem v Praze otevřena. V nabídce nalezneme především peruánské a kolumbijské pokrmy a celý kuchařský tým pochází z Latinské Ameriky.

Na programu budou rovněž hudební a taneční akce s účinkujícími, kteří budou původem z různých zemí Latinské Ameriky.

bribri2Tuto restauraci nalezneme v prostém, avšak přátelském prostředí areálu kolejí Univerzity Karlovy, v Praze 10 – Hostivaři.

 
 
 
 

  • Otvírací doba: pondělí až sobota 11:00 a 24:00
  • Adresa: Weilova 1144/2, Praha 10
  • Webová stránka: www.bribri.cz

Napsat komentář