Tým architektů sestavil návod, jak zlepšit život v Praze

cambios-praga

Po vzoru jiných velkých měst, jako je Berlín či New York, se i Praha začala zajímat o vzhled svých ulic. Pražští radní schválili návod na to, jak změnit rušné ulice hlavního města na příjemné prostranství. O projekt proje
vilo zájem hned několik čtvrtí.

Vydat se dnes pěšky přes největší pražské náměstí představuje zkoušku fyzické odolnosti. Když se člověk na Karlově náměstí vyhne všem sloupům s dopravními značkami a semafory, narazí v lepším případě na zábradlí, v horším případě spadne z úzkého chodníku pod kola tramvaje. Na přívětivosti tohoto místa nepřidají ani přetékající odpadkové koše a stánky polepené reklamami.

To by se teď mělo změnit. Minulý týden pražští radní schválili Manuál tvorby veřejných prostranství – jakousi urbanistickou kuchařku, jak zlepšit život v Praze. Architekti z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy na ní pracovali přes rok.

Vůbec poprvé tak vznikl manuál, který pražským čtvrtím přesně radí, jak ulice zastínit stromořadími, kam správně umístit lavičky, aby si na ně lidé chtěli sednout, co provést se všudypřítomnými červenobílými zábradlími nebo proč není dobré používat nadchody.

http://life.ihned.cz/c3-62448610-030000_d-62448610-zivot-v-praze-

Napsat komentář