Merkádo v Praze představí 24 latinských obchodníků

Jan KrapáčMartina Kaňáková studuje hispanistiku, neboť už od útlého dětství se vážně zajímá o Latinskou Ameriku. „Nevím přesně proč, v mojí rodině nikdo nemluví španělsky, ani se nezajímá o španělsky mluvící země,“ dodává Martina, v jejíž hlavě se zrodil nápad uspořádat Merkádo, trh, který na pražský Žižkov přinese to nejlepší z Latinské Ameriky.

Událost: https://www.facebook.com/events/1410563732552623

Jak vznikl projekt Merkádo?

Nápad na Merkádo jsem dostala loni v listopadu během procházky s naším psem! Samozřejmě jsem nad tím uvažovala ji nějaký čas – vytvořit akci, která by Čechům přiblížila latinskoamerickou kulturu a nastartovala dobré vnější vztahy mezi Českou republikou a zeměmi Latinské Ameriky.

 

Jak se na latinskou kulturu  dívají Češi?

Myslím si, že pro Čechy Latinská Amerika představuje něco kouzelného, ale na druhou stranu také zemi, která náleží do třetího světa. Podle mě jde o naprosto mylný názor a prostřednictvím této akce chci dokázat, že tento region má dispozice k tomu stát se součástí rozvinutého světa. Vedle toho Češi milují latinskou muziku a latinské tradiční tance.

O čem Merkádo je?

Merkádo je trh, který představí zboží zemí Latinské Ameriky. Zůčastní se ho 24 prodejců z celého Česka, kteří nabídnou produkty, jako je tequila, maté, houpací sítě, šperky, víno z Chile, Peru a Argentiny, základní potraviny, které se používají v latinské kuchyni, rum, doutníky ze Střední Ameriky, káva z Guatemaly, Ekvádoru, Kolumbie, Kostariky, fair trade produkty). Nebudou chybět ani stánky několika restaurací, které nabídnou typická jídla:

Kolumbie – empanadas, mléčná rýže, arepas, plněné brambory

Argentina – grill: choripán, steaky

Peru –  Anticuchos, Pisco Sour, Papa a lá Huancaína

Black Dog Cantina – latinskoamerické tapas

Mexiko – vegetariánské quesadillas, mexická polévka s mořskými plody, salsa…

Brazílie…atd.

 

Který produkt Tě v České republice nejvíc překvapil?

Co mě překvapilo, je velký počet prodejců, které jsme potkali a samozřejmě některé názvy ovoce jako guayaba, guanábana…

Plakát-final verze

Napsat komentář