Kafka, Karel IV. a Emil Zátopek ožijí v novém muzeu voskových figurín v Praze

kafka-grevinPařížské Museé Grévin otevírá v Praze pobočku s 80 figurínami českých a zahraničních osobností. Muzeum, s rozlohou 3000 metrů čtverečních, se nachází v ulici Celetná v samém centru města. Jedná se o druhou pobočku Museé Grévin mimo Paříž. Ta první byla otevřena v dubnu roku 2013 v kanadském Montréalu.
Celková investice dosáhla 11,6 milionů eur
Muzeum nabízí voskové figuríny známých českých osobností, jako je Karel IV., český král a císař římský, první prezident České republiky Václav Havel, legendární atlet Emil Zátopek, hráč ledního hokeje Jaromír Jágr, český zpěvák Karel Gott, nebo dokonce figurínu oblíbené animované postavičky – Krtečka.
Ze zahraničních celebrit nechybí Elvis Presley, jazzový hudebník Louis Armstrong, komik Charlie Chaplin či indický politik a filozof Mahatma Gandhi.
Muzeum zaměstná 30 lidí a otevřené bude každý den od 10:00 do 18:00. Základní vstupné je 430 Kč, vstupné pro studenty a seniory 370 Kč a děti mladší 6 let mají vstup zdarma. Celou rodinu prohlídka muzea vyjde na 1200 Kč.

http://www.grevin-praha.com/en

Návštěvníci Prahy mohou navštívit další muzeum voskových figurín, které sídlí v té samé ulici již od roku 1997 a každý rok přiláká na 200 000 návštěvníků. Voskové figuríny si zájemci mohou prohlédnout rovněž v Českém Krumlově nebo na Karlštejně.

Napsat komentář