Dům U Modré růže – elegantní ambasador luxusu v Praze

plasticka chirurgie prahaV posledních letech se pražané mohou těšit z mnoha povedených úprav historických a vysoce architektonicky ceněných budov. Milovníky krásna jistě neurazilo ani řešení nedávno dokončené opravy domu U Modré růže v Králodvorské ulici u Náměstí republiky, pod jehož střechou teď sídlí prvotřídní klinika estetické medicíny Brandeis Clinic.

První písemné zmínky o tomto domu pocházejí z roku 1364, kdy v něm sídlili různí obchodníci a bankéři. Objekt ale pamatuje ještě minimálně o jedno století více.

V roce 1600 byl dům renesančně přestavěn. Před rokem 1700 si pak doba vyžádala další, tentokráte barokní, úpravy. V druhé polovině 19. století pak stavba doznala klasicistní rekonstrukci. Tehdy byl ale dům minimálně o dvě patra nižší, současná podoba pochází z poloviny 20. století.

Historický klenot jako luxusní klinika

V roce 2011 zakoupila dům rodina Brandejsů s vizí vybudovat zde špičkovou kliniku poskytující komplexní prémiovou péči. Za pomoci předního českého architekta J. Pizingera byl interiér domu citlivě přestavěn, aby klientům poskytl kultivovaný komfort.

Výsledkem je skloubení renesančních a klasicistních prvků se soudobou moderní architekturou. Celý interiér je pak vystavěn na těchto zdánlivých kontrastech. Historická umělecká díla, původní podlahy a svítidla zde příjemně doplňují moderní prvky. Za pozornost stojí především téměř levitující decentní mobiliář, který svými křivkami evokuje dokonalost ženského těla.

,, Dobrý vkus je výsada´´
Motto ředitelky Brandeis Clinic Anny Brandejs, která je duší tohoto projektu, napovídá, že i služby nabízené na klinice slibují kvalitu a estetický výsledek. Vybavení ordinací I team lékařů se řadí k nejkvalitnějším ve střední Evropě, to vše v nádherném prostředí v srdci metropole.

Napsat komentář