Bič na taxikáře okrádající turisty

taxis-pragaPražský magistrát začal při postihu nepoctivých taxikářů využívat překladatelů. Ti na místě v případě přestupků přímo do protokolu přeloží výpověď poškozených cizinců policistům. Město si nyní najímá tři soudní tlumočníky. Uvedl to radní Lukáš Manhart (TOP 09).
„Dříve jsme neměli v případě, kdy nepoctivý taxikář cizince okradl, žádný důkaz, neboť cizinec odjel domů. Nyní máme výpověď a vše se hned zaprotokoluje,“ řekl Manhart s tím, že město má k dispozici tlumočníka z angličtiny, němčiny a španělštiny.

Společně s tlumočníkem vyráží do terénu rovněž policisté i strážníci a kontroloři z magistrátu. Poprvé takto vyjeli ve středu večer, kdy zkontrolovali 15 taxikářů, 12 jízd bylo bez problémů a ve třech případech spáchal taxikář přestupek. Do akce pak tlumočníci s policisty vyráží vždy na čtyři hodiny a vybírají si turisticky frekventovaná místa, která střídají.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/praha-vyuziva-pri-postihu-nepoctivych-taxikaru-prekladatele-pu8-/zpravy-domov.aspx?c=A140410_171338_ln_domov_ele

Napsat komentář